ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5536 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Amy MacDonald napsala písničku o zachráněných hornících

0 Redakce 18.10.2010

Skotská písničkářka Amy MacDonald napsala skladbu, jejíž text je inspirovaný třiatřiceti chilskými horníky, kteří byli od srpna zavaleni v podzemní dole San José na severu Chile. Zachráněni byli minulý týden.

Zpěvačka se jako mnoho jiných lidí na světě dívala v televizi na přenos ze záchranných akcí horníků. Při tom vymyslela a napsala novou písničku. Domnívá se ale, že ji nikdy nezveřejní, protože nechce, aby si lidé mysleli, že vydělává na lidské tragédii.

Dívala jsem se na celý proces záchranných prací, od začátku do konce. Byla jsem tak vzrušená, že jsem plakala s každým zachráněným horníkem, kterého vytáhli na povrch. Jejich setkání s rodinami bylo velmi emotivní a příběh, který prožili, byl určitě nesmírně zajímavý. Nejdůležitější ale je, že všechno dobře dopadlo. Napsala jsem o tom velmi jednoduchou písničku. Má jen jednu sloku a refrén, ale myslím si, že ji nikdy nenahraju. Někteří lidé jsou velmi cyničtí a určitě by říkali, že vydělávám na lidském neštěstí. Myslím si, že by to řekli i ve chvíli, kdyby ta skladba vyšla na nějakém charitativním albu,“ vysvětlila Skotka.

Dosud poslední album Amy MacDonald A Curious Thing vyšlo v říjnu letošního roku.

JŠp