ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17013 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americkým hudebním cenám dominovala Taylor Swift

0 jsk 26.11.2013

Nedělní udělování American Music Awards v losangeleském Nokia Theater bezkonkurenčně ovládla americká countrypopová hvězda Taylor Swift. Převzala hned čtyři vítězné trofeje. Třiadvacetiletá zpěvačka navíc získala hlavní cenu pro interpreta nebo interpretku roku už potřetí. To se v historii ankety zatím nikomu nepodařilo.

V hlasování fanoušků triumfovala i v dalších kategoriích: Nejoblíbenější interpretka – pop/rock, Nejoblíbenější interpretka – country a Nejoblíbenější album – country, ve které zvítězila díky nejnovější studiovce Red (2012).

„Pokud jste pro mé skladby hlasovali, znamená to, že máme stejným způsobem zlomená srdce a jsme stejně zamilovaní a šťastní. A pokud je posloucháte, jsme na tom stejně… a tak trochu jsme v tom spolu,“ řekla zpěvačka při přebírání jedné z cen.

Nejúspěšnějším mužem večera byl Justin Timberlake, který se s albem The 20/20 Experience vrátil po pětileté odmlce k hudbě. Z pěti nominací se mu podařilo získat tři prvenství, a to v kategoriích Nejoblíbenější interpret – pop/rock, Nejoblíbenější interpret – soul/r&b a Nejoblíbenější album – soul/r&b.

Hiphopové duo Macklemore & Ryan Lewis, které se šesti nominacemi vládlo seznamu kandidátů na American Music Awards, nakonec triumfovalo jen ve dvou kategoriích – Nejoblíbenější interpret nebo interpretka – rap/hip-hop a Nejoblíbenější album – rap/hip-hop.
Barbadoská zpěvačka Rihanna, kterou komik a moderátor Bill Maher v Los Angeles označil za „hlas jednadvacátého století“, převzala Icon Award. Pětadvacetiletá hvězda získala i ocenění pro nejoblíbenější interpretku žánrů soul a r&b.

Během tříhodinové show vystoupili například Katy Perry, Lady Gaga, Miley Cyrus, Christina Aguilera, Imagine Dragons a další.