ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americký Sherlock Holmes se objeví v kinech na začátku roku

0 Redakce 21.12.2011

Americký film Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů se v kinech objeví začátkem roku. Film režiséra Guye Ritchieho je už druhým novodobým ztvárněním příběhů slavného detektiva, kterého režisér pojal jako akčního hrdinu. V očekávaném snímku hrají například Robert Downey Jr., Jude Law, Jared Harris, Eddie Marsan, Rachel McAdamsová, Noomi Rapaceová a Stephen Fry.

Downey jr. je jako Holmes doprovázen opět dr. Watsonem (Jude Law), který mu je oproti předlohám rovnocenným partnerem. Na plátně se objeví i profesor Moriarty, Holmesův nebezpečný protivník dobře známý z Doyleových knih. Jeho postava na konci prvního snímku uvedeného před rokem zůstala otevřená, což tehdy napovědělo, že studio Warner Brothers počítá s pokračováním. Také nový projekt nechává konec otevřený.

Když v novém příběhu najdou rakouského korunního prince mrtvého, vypadá to podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade, na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc částí zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Právě ten je však pořád o krok před ním. Intelektuálně se mu vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s chybějícím pocitem svědomí mu může pomoci slavného detektiva předstihnout.

rwi