ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21772 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americká teenagerka zveřejnila neznámé snímky Nirvany

0 jsk 24.7.2015

Historické fotografie z prvního vystoupení kapely Nirvana se dostaly na internet poté, co je na Twitteru zveřejnila Maggie Poukkula. Americká teenagerka se chtěla se svými přáteli podělit o snímky, na kterých její otec hraje s Kurtem Cobainem.

Nevěděla přitom, že fotografie zobrazují úplně první koncert skupiny, který se konal v březnu 1987. „Neměla jsem ponětí, že jsou z prvního koncertu Nirvany,“ přiznala poté, kdy se jí minulý týden krátce po zveřejnění fotek začali ozývat různí fanoušci a média. „Otec mi je ukázal, ale nikdy nezmínil, co se na fotkách děje. Zjistila jsem to až z článků. Neuvědomila jsem si, že je to taková historická věc,“ vyjádřila se pro magazín Rolling Stone.

Otec devatenáctileté Maggie, Tony Poukkula, chodil s Cobainem na střední školu. Vystoupení se konalo v městě Raymond ve státě Washington v suterénu domu, ve kterém Tony žil. Nirvanu v té době kromě Cobaina tvořili Krist Novoselic a Aaron Burckhard. Poukkula hrál na druhou kytaru. Podle blogu Alternative Nation odehrála formace v ten večer skladby Aero Zeppelin, If You Must, Mexican Seafood, Hairspray Queen a také pár písní skupiny Led Zeppelin.

Tagy: