ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8215 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americká kina zažila jeden z nejhorších víkendů za poslední roky

0 Petr Hašek 11.9.2012

Kina v USA a Kanadě zaznamenala o uplynulém víkendu jedny z nejhorších tržeb za poslední léta. Nejnavštěvovanější snímek víkendu, horror Kletba z temnot, utržil od pátku do neděle podle odhadů studií pouhých 9,5 milionu dolarů.

Je to poprvé od roku 2008, co za žádný film nezaplatili severoameričtí diváci na vstupenkách víc než deset milionů dolarů.

Začátek září bývá většinou z hlediska návštěvnosti slabší, protože po letních trhácích si studia šetří nejnadějnější filmy na listopadové a prosincové prodloužené víkendy a prázdniny. I tak ale byly celkové tržby za všechny filmy o víkendu mimořádně nízké. “Když nejnavštěvovanější film má jen 9,5 milionu, tak je to dost děsivé. Během léta některé jednotlivé filmy při premiéře utržily víc než teď všechny dohromady,” uvedl filmový analytik Paul Dergarabedian.

Na druhém místě skončila s tržbami šest milionů dolarů detektivka z časů prohibice Země bez zákona. Jediným novým filmem je na třetí příčce s pěti miliony The Words (Slova) s Bradleym Cooperem a Zoe Saldanaovou. Thriller S ledovým klidem s Henrym Cavillem, Brucem Willisem a Sigourney Weaverovou při premiéře propadl a s tržbami 1,8 milionu dolarů se nevešel do první desítky.

První pětici nejnavštěvovanějších filmů doplňují Expendables: Postradatelní 2 a Bourneův odkaz. Do první desítky se vešel i dokument zaměřený proti demokratickému prezidentovi Baracku Obamovi 2016: Obama’s America, který o víkendu utržil 3,3 milionu dolarů a od uvedení do kin už přes 26 milionů.

Nízká čísla posledního víkendu následují po relativním zklamání letní sezony, která sice přinesly trháky jako Temný rytíř povstal a Avengers, ale také řadu propadáků, takže oproti loňsku letní tržby poklesly o pět procent.

rwi