ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14777 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americká kina zažijí i přes několik propadáků nejspíš rekordní léto

0 Richard Winter 13.8.2013

Americká kina pravděpodobně v tomto roce zažijí nejvýdělečnější léto v historii, a to přesto, že Hollywood zaznamenal několik nečekaných propadáků. Ve Spojených státech kina během prázdninových měsíců už utržila 4,1 miliardy dolarů, což je suma, která se blíží dosud rekordnímu roku 2011. Tehdy letní tržby dosáhly 4,4 miliardy dolarů.

Tak příznivé výsledky zaznamenala hollywoodská studia, přestože do kin v létě dorazilo i několik velkorozpočtových snímků, které ani zdaleka nenaplnily očekávání. Nečekaně málo vydělal například western Osamělý jezdec, který vsadil na Johnnyho Deppa, výpravné sci-fi Po zániku Země s Willem Smithem nebo animovaný rodinný film Turbo.

Tyto propadáky však zastoupily jiné snímky, o něž byl v létě velký zájem. Například Světová válka Z s Bradem Pittem (na snímku) už od premiéry dostala přes 500 milionů dolarů a komedie Apokalypsa v Hollywoodu už vydělala 96 milionů dolarů, což je trojnásobek rozpočtu. Mezi kasovní trháky patří rovněž další díl animovaného filmu Já, padouch nebo Univerzita pro příšerky.

“Tohle léto se vyvíjí fantasticky, navzdory obrazu zmaru a zkázy, jež vytvořila některá média,” komentoval výsledky šéf distribuční společnosti Fox Chris Aronson.

Další desítky milionů dolarů ještě mohou vydělat snímky, které měly právě premiéru. Velmi úspěšný rozjezd má za sebou sci-fi Elysium v hlavní roli s Mattem Damonem, která během uplynulého víkendu v amerických kinech utržila 30 milionů dolarů. Hned za ní skončila komedie We’re the Millers s Jennifer Anistonovou a animovaný snímek Letadla.

Tagy: ,