ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28815 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americká kina o Vánocích ovládla Mission: Impossible, česká Kocour v botách

0 Redakce 28.12.2011

Americká kina ovládl o vánočním víkendu čtvrtý díl série Mission: Impossible – Ghost Protocol, když se jasně stal nejnavštěvovanějším filmem. Celosvětově vydělal od uvedení na filmová plátna minulý víkend již 4,3 miliardy korun. V České republice se snímek s Tomem Cruisem v hlavní roli drží v žebříčku návštěvnosti na třetím místě, dosud ho vidělo necelých 32.000 lidí a vydělal přes čtyři miliony korun.

Tuzemským nejnavštěvovanějším filmem je animovaný Kocour v botách, který vidělo bezmála 130.000 zájemců. Ti v pokladnách nechali téměř 18 milionu korun. Na druhém místě v Česku je nové zpracování animovaného rodinného snímku Alvin a Chipmunkové. Tento hudební film se zvířecími hrdiny byl ve víkendových tržbách v Americe na třetím místě, za sobotu a neděli vydělal přibližně 20 milionů dolarů.

Na druhém místě skončil film Sherlock Holmes: Hra stínů, když za víkend vydělal asi 31,8 milionu dolarů (628 milionů korun).

Podle serveru Hollywood.com, který sleduje prodej vstupenek, ale celkově o Vánocích návštěvnost kin poklesla. Oproti minulému roku se jedná o snížení zisku o 15 procent, když dvanáct nejúspěšnějších filmů vydělalo v severní Americe dohromady 114 milionů dolarů.

rwi