ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6780 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Americká akční sci-fi s názvem Labyrint: Útěk dorazí do kin 18. září

0 Richard Winter 11.9.2014

Americká akční sci-fi s názvem Labyrint: Útěk, která je adaptací prvního dílu úspěšné knižní trilogie Jamese Dashnera, dorazí do tuzemských kin 18. září. Jde o hororový příběh mladých lidí, kteří se podzemním výtahem ocitnou na louce obklopené vysokými zdmi. Na nic si nepamatují a ve zvláštní komunitě se na tomto podivném místě snaží přežít a neúnavně hledají cestu ven. Možnost k tomu mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá průchod umožňující jim vstoupit do obrovského, neustále se měnícího bludiště.

Nejodvážnější běžci postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem. Kdo se nestihne včas vrátit, nepřežije. V hlavních rolích se objeví Dylan O’Brien (Teen Wolf), Kaya Scodelariová (Souboj Titánů, Clash), Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o trůny) a Will Poulter (Millerovi na tripu, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka).

Místo, na kterém se hrdinové ocitnou, a bludiště vznikly na skutečných lokacích a byly vylepšeny vizuálními efekty. Filmaři vytvořili různé koridory a křižovatky, které umožnily hercům pohyb. Díky vrstvám rostlin, vinné révě a dalším prvkům se vzhled labyrintu měnil.

Jedním z největších úkolů pro filmovou stavbu byla výroba skutečných bran, které byly šest metrů široké a stejně i vysoké. Každá vážila tři tuny. Nestvůry střežící nekonečné chodby labyrintu jsou biomechanická stvoření, na které byly naroubovány kovové končetiny a žihadla.

Čtenáři popsali knižní předlohu jako kombinaci Pána much, Hunger Games a televizního seriálu Lost. Producenti se obrátili na debutujícího režiséra Wese Balla, který má rád filmy o vytváření světů. “Tento film o stvoření jednoho takového je,” uvedl v distribučních materiálech.