ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

American Music Awards v režii Taylor Swift a Adele

0 Redakce 22.11.2011

Americká countryová vokalistka Taylor Swift a britská zpěvačka Adele se staly vítěznými hvězdami 39. ročníku udílení American Music Awards. Ty jsou podle odborníků druhým nejvýznamnějším oceněním ve Spojených státech, hned po prestižních cenách Grammy.
Za oceánem všeobecně uznávaná a mládeží milovaná Swift obdržela při nedělním nočním vyhlašování v Los Angeles tři ceny včetně hlavní – pro umělkyni roku. Má také cenu pro nejoblíbenější countryovou zpěvačku a její deska Speak Now byla vyhlášena nejlepším countryovým albem roku.

Třikrát se z cen amerického hudebního průmyslu radovala i Adele. Zpěvačka se momentálně zotavuje po operaci hlasivek a cenu pro nejlepší ženskou popovou umělkyni, nejlepší album (jmenuje se „21“) a nejlepšího dospělého interpreta si převzít nepřijela.

Dvě ocenění udělovaná na základě internetového hlasování posluchačů si odnesla americká raperka Nicki Minaj. Stala se nejpopulárnější umělkyní rapu a hip-hopu a její debut Pink Friday je nejlepším albem žánru. Ocenění pro nejlepší popovou nebo rockovou skupinu získali Maroon 5, nejlepším mužským popovým umělcem je Bruno Mars. V žánru soul a R&B obdržela cenu za nejlepší album Rihanna (Loud), nejlepší zpěvačkou v tomto stylu je Beyoncé, mezi zpěváky zase uspěl Usher. Mezi country zpěváky pak zvítězil Blake Shelton, nejlepší alternativní kapelou jsou Foo Fighters.

JŠp