ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4798 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

American Music Awards ovládli One Direction

0 jsk 25.11.2014

Pětičlenná anglicko-irská chlapecká skupina One Direction dominovala v noci na pondělí na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles na udílení Amerických hudebních cen (American Music Awards), když zvítězila v hlavní kategorii Umělec roku. Z trůnu tak sesadila zpěvačku Taylor Swift, která kromě královské zvítězila loni v dalších třech kategoriích.

Její výkon mohla letos zopakovat australská rapperka Amethyst Amelia Kellyová známá pod uměleckým jménem Iggy Azalea. Z pěti nominací však proměnila ve vítězství pouze dvě – zvítězila v kategoriích nejlepší hiphopový/rapový umělec a nejlepší hiphopové/rapové album.

Do Austrálie putovala ještě jedna cena. Dostala ji skupina 5 Seconds of Summer jako nejlepší nováček.

One Direction se stali i nejlepší skupinou v kategorii rock/pop a nahráli nejlepší rockové/popové album (Midnight Memories). Tuto cenu získala kapela i loni za kolekci Take Me Home.

Nejlepšími zpěváky roku se stali Sam Smith a Katy Perry. Ta bodovala i v dalších dvou kategoriích, včetně singlu roku (Dark Horse). Beyoncé si letos odnesla dvě ceny – za nejlepší sólové album (Beyoncé) a nejlepší soulovou zpěvačku.