ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28532 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alternativní festival Creepy Teepee

0 Redakce 9.7.2010

Hudební open-air festival Creepy Teepee prezentující celosvětovou alternativní, indie a experimentální hudební scénu, zveřejnil svůj line-up. Festival proběhne od 15. do 18. července na nádvoří Jezuitské koleje, sídle galerie GASK v Kutné Hoře a uvede koncerty brooklynského tria These Are Powers, sólového projektu Toro Y Moi, hvězd dívčího indie rocku Vivian Girls či Former Ghosts z Los Angeles, eklektických Rainbow Arabia, elektropopového dua Captain Ahab z Los Angeles a mnoho dalších kapel a projektů z USA, Kanady, Velké Británie, Ruska a různých evropských zemí.

Festival, jehož dramaturgie nedává hlavní důraz na „popularitu“ interpretů, nýbrž hledá kvalitu u malých labelů a internetových komunit, nabídne také pravidelné afterparties v kutnohorském klubu Česká 1. Zahrají na nich například čeští My Dead Cat, No Pavarotti, britští GNOD či Dj Skull Vomit z USA.

Součástí festivalu bude ve dnech 16. a 17. července Videokemp, šestý ročník outdoorové  přehlídky současného videoartu, který se koná každý  rok na jiném místě. V Kutné Hoře se bude prezentovat na třicet autorů, mezi jinými například Jiří Černický, Zbyněk Baladrán, Guma Guar či Rafani, a to v prostředí podobném klasickému stanovému kempu. Umělci tam dorazí se svým stanem a představí v něm svá videa. Letos poprvé se na Videokempu objeví i stany kurátorské, prezentující výběr zahraniční tvorby a také ústřední stan s večerními videoartovými projekcemi zaměřenými na filmovou tvorbu.

Vstupné na festival Creepy Teepee se v předprodeji pohybuje v rozmezí od 250 korun na jeden den do 800 korun na celý festival.

tz