ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6056 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alice Nellis zahájila druhou polovinu natáčení filmu Andělé

0 Richard Winter 10.10.2013

Režisérka Alice Nellis zahájila druhou polovinu natáčení nového českého filmu Andělé, který vzniká  podle románu Andělé všedního dne spisovatele  Michala Viewegha. Na place se po dvoutýdenní pauze znovu sešli všichni čtyři andělé s tvářemi Vojtěcha Dyka, Mariána Labudy, Vladimíra Javorského a Elišky Křenkové. Anděly do kin příští rok uvede distribuční společnost Bontonfilm.

Herci i štáb doufají, že druhá část bude méně dobrodružná, než ta první. V úvodní polovině se totiž čtveřice andělů nejednou ocitla v úctyhodných výškách.  Na střeše sportovní haly Folimanka, na kraji železničního viaduktu, na pilíři Nuselského mostu a ve výšce 80 metrů nad zemí na střeše hotelu Corinthia. Tam všude dovedla režisérka Alice Nellis své anděly, aby natočila záběry, které pro film potřebuje. Vojtěch Dyk navíc zakončil první polovinu natáčení scénami na střeše jedoucího auta.

“Pilíř Nuselského mostu je běžnou cestou nedostupný, museli jsme na něj herce a štáb dopravit zespoda plošinou. Natáčeli jsme odhadem ve výšce 25 metrů ve velmi otevřeném prostoru,” uvedl producent Rudolf Biermann, s nímž Alice Nellis připravovala své dva předchozí filmy Perfect Days a Revival.

7.října odstartovala druhá půle natáčení v kladenské nemocnici, druhý den se tvůrci přesunuli do prostor pražské základní školy v Nuslích Zde se sešli andělé Hachamel, Jenofiel, Nith-Haiah a Ilmuth s Marií, kterou hraje Zuzana Bydžovská.

Natáčení Andělů začalo 26. srpna, na přelomu září a října čekala na filmaře zhruba dvoutýdenní přestávka. Scénář připravil přímo Michal Viewegh, jehož kniha Andělé všedního dne  vyšla v roce 2007.

Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský a Marián Labuda hrají anděly, kteří během své práce zaučují mladou posilu s tváří Elišky Křenkové, v rolích obyčejných lidských smrtelníků se představí Boleslav Polívka, Zuzana Bydžovská, Klára Melíšková, Václav Neužil nebo Zuzana Kronerová.