ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20434 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alice Nellis nabídne komedii Perfect Days

0 Redakce 14.10.2011

Nová komedie scenáristky a režisérky Alice Nellis nazvaná Perfect Days s podtitulem I ženy mají své dny se začátkem listopadu objeví v tuzemských kinech. V hlavní roli zralé úspěšné, ovšem bezdětné ženy, se objeví Ivana Chýlková. Ve filmu dále hrají Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol, Vojta Kotek či Bob Klepl.

Snímek byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry skotské dramatičky Lizy Lochheadové, kterou nastudovala v roce 2003 v pražském Divadle Na zábradlí, kde byla na repertoáru do loňského června. Hru Nellis zkoušela přenést na filmové plátno ž před deseti lety. Protože její původní představitelé zestárli, změnila prakticky celé obsazení až na Bydžovskou, kterou však obsadila do jiné role. Část filmu Nellis natočila v prostředí La Fabriky a využila část představení La Putyka Rosti Nováka.

Pro Ondřeje Sokola, který v tomto příběhu ztvárnil homosexuála, bylo prý nejtěžší, aby neusnul mezi jednotlivými replikami. Natáčelo se totiž výhradně v noci.

Milenecká dvojice Chýlková a Kotek působí na plátně i přes věkový rozdíl realisticky. "Pořád ale vyžadovala, aby mi nedávali trička, protože v nich vypadám jako její syn Jáchym," prozradil Kotek. Těžkosti mu prý dělala spíše výrazně vyšší postava jeho herecké partnerky.

Děj komedie se točí kolem úspěšné ženy, která ma vlastní televizní pořad, kadeřnický salon, velký byt, ale chybí jí dítě. A tak začne plánovat těhotenství se stejnou vervou, s níž budovala svůj podnik.

rwi