ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20663 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alice In Chains nahráli první desku bez Staleyho

0 Redakce 2.5.2009

Na svém blogu kapela oznámila, že nová deska, první od dob bezejmenného alba z roku 1995, už je hotová.

Zároveň si kytarista Jerry Cantrell a zpěvák William DuVall po půl roce práce poprvé oholili vousy. Album má vyjít v září a bude to první nahrávka kapely, která se před čtyřmi lety dala znovu dohromady bez původního zpěváka Layna Staleyho, který v roce 2002 zemřel na předávkování heroinem.

„Tiskový agent“ Alice In Chains Baldy se na blogu ohlíží za uplynulým půl rokem a píše: „Můžu vám říct, že těch 12 až 16 monotónních hodin denně, co se trávily ve studiu, se dají zkrátit oblékáním kostýmů, novými účesy, hraním kostek, konverzacemi se silným jižanským přízvukem a návštěvami hostujících muzikantů. Taky vám můžu říct, že vznikly výborné písně. Od těch nejtvrdších vypalovaček po ty nejkrásnější smutné písně, co kdy tahle kapela natočila…

Otázka je, jestli DuVall dokáže nahradit Staleyho nenapodobitelně tragický projev. Přesto je tenhle reunion jedním z vítaných – Cantrellovi stěží může někdo upírat morální právo s kapelou pokračovat, když byl vždycky jejím kormidelníkem a téměř výhradním skladatelem. Uvidíme, s čím se Alice In Chains ukážou.