ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22170 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aleš Háma vydal druhé album

0 jsk 1.6.2021

Nová deska Aleše Hámy přichází deset let od té předchozí debutové. Produkoval ji kytarista Norbi Kovács, z dalších hostů zmiňme moderátorky Dagmar Honsovou a Danielu Písařovicovou. Album nese třináct skladeb.

Psaní písniček je pro Aleše Hámu odpočinkem od hraní a moderování. Až v minulém roce byl čas se albu věnovat intenzivně a v letošním roce ho dokončit. „Dělal jsem loni pořádek v pracovně a objevil tu první desku. Říkal jsem si, že vlastně teď, když se nemůže hrát a zpívat, je prostor na dvojku. Tak jsem se do toho prostě pustil,“ vysvětluje jednoduše ke vzniku nahrávky Háma.

Na desce jsou skladby, které jsou starší, ale zároveň písně nové, nebo ty, které byly dlouho rozepsané a během posledního roku byl konečně čas na to, je dokončit. Producentem alba je kytarista Norbi Kovács, který je známý i jako člen kapely Ivana Hlase. Bicí nahrál Jiří Zelí Zelenka, Olin Nejezchleba violoncello. Kamarádi Aleše Hámy Petr Vondráček a Petr Berki se postalrali klávesy. Vokály nazpívala Kateřina Svobodová. V prvním singlu s názvem Jaké by to bylo navíc překvapí moderátorka Danielu Písařovicovou.

„Dlouho jsem přemýšlel, s kým tenhle duet nazpívat. Hledal jsem co nejpřirozenější hlas bez pěveckých manýr a proto jsem si vzpomněl na Danielu. Jsme dobří letití kamarádi a zároveň se o ní málo ví, jak moc dobře a ráda zpívá. Ve studiu jsme to spolu nejprve zkusili a musím říct, že nám to sedlo skvěle,“ pěje Háma chválu na moderátorku. V závěru písně Meteorologická zní hlas moderátorky Dagmar Honsové.

(foto: Česká televize)