ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16276 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alcina si po Brně podmanila i Versailles

0 jsk 17.3.2022

Že je nastudování Händelovy Alciny v podání Národního divadla Brno a orchestru Collegium 1704 událostí sezóny bylo zřejmé již po české premiéře začátkem února. Nyní navíc oba soubory absolvovaly tři velmi prestižní reprízy v Královské opeře ve Versailles, kde jim ve stoje tleskalo i mezinárodní publikum. Po Versailles se ještě Alcina podívá do Caen, svůj podíl na tom má i podpora nadačního fondu Bohemian Heritage Fund, který sdružuje soukromé mecenáše umění.

Velkolepá s perfektním provedením či výbuch operní supernovy. To jsou jen některá ze superlativ, která v nadšených recenzích používali kritici po české premiéře barokní opery Alcina Georga Fridricha Händela. Pátého února ji v režijním nastudování Jiřího Heřmana a se scénou Dragana Stojčevskiho uvedlo Národní divadlo Brno, před dirigenta Václava Lukse usedl renomovaný barokní orchestr Collegium 1704.

Kromě skvělého týmu tvůrců se divákům představilo i mimořádně kvalitní obsazení, ať už mluvíme o hvězdách inscenací barokních oper na mezinárodních jevištích jako je kanadská sopranistka Karina Gauvin (Alcina) nebo kontratenor Justin Kim (Ruggiero), ale i těch, co se vrací k barokní hudbě po delší době jako Pavla Vykopalová (Alcina v alternaci) a Václava Krejčí Housková (Bradamante). Právě mezinárodní obsazení s Karinou Gauvin v čele vystoupilo v pátek, sobotu a neděli ve Versailles.