ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Pět myšů připomene tvorbu Petra Skoumala

0 jsk 15.2.2023

V úterý 7. března si připomeneme nedožité pětaosmdesátiny hudebníka a skladatele Petra Skoumala. K této příležitosti vyjde 24. února výběrové album Pět myšů, poskládané z jeho nejlepších písniček určených dětem i jejich rodičům.

V pražské Malostranské besedě pak Skoumalovi chystají na 6. a 7. března koncertní poctu jeho někdejší spoluhráči.

Na texty Emanuela Frynty, Pavla Šruta, Jana Vodňanského, Františka Halase a Zdeňka Svěráka zkomponoval a nahrál Skoumal v průběhu let stovky písní. Řada z nich patřila a patří k těm nejúspěšnějším českým písničkám pro děti. Vycházely v letech 1991 až 1999 na albech s názvy Kdyby prase mělo křídla, Jak se loví gorila, Pečivo, Příběhy včelích medvídků, Dejte mi pastelku a následně také na kompilačních albech Když jde malý bobr spát (2003) a Kampak běžíš, ježku? (2008).

Na novém výběrovém albu, nazvaném podle skladby Pět myšů, lze slyšet proslulé písně, známé již několika generacím posluchačů. Většina z nich je nahrána v interpretaci samotného Petra Skoumala nebo ve spolupráci s jeho přáteli. Díky vtipným textům a originálnímu podání mají tyto písničky schopnost svým humorem a poetikou legrační absurdnosti okouzlit novou generaci dětí.

(foto: Martin Kubica)

Tagy: