ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12456 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Nové mapy ticha Ursinyho a Štrpky vychází v reedici

0 jsk 22.9.2020

Album Nové mapy ticha vzniklo v roce 1979 a je druhým autorským počinem dvojice Dežo Ursiny (na snímku) a Ivan Štrpka. V roce 2020 přichází ve vylepšené zvukové kvalitě po pečlivém remasteringu původní nahrávky, s přiloženými texty skladeb.

V roce 1979 založil Ursiny s Pavlem Daňkem skupinu Burčiak a v dubnu téhož roku už spolu nahráli Nové mapy ticha. Podle slov Ivan Štrpky mělo být album (původně se mělo jmenovat Laurasia) uvolněnější, pestřejší, zpěvnější než jejich minulé nazvané Pevnina detstva. Všechno na něm mělo svítit. Uvažovalo se i o trilogii, nakonec však vznikla pouze jedna kolekce skladeb.

Nový vítr přinesli do studia hudebníci. Vynikající výkon podal bubeník Ctibor Hlinenský a velkým přínosem na basovou kytaru byl Pavol Daněk. Ten hrál později i na albu Modrý vrch a byl i Ursinyho producentem. Na albu jsou slyšet poprvé v Ursinyho tvorbě i saxofon a flétna hostujícího Dušana Húščavy. Nechybí ani oblíbený hoboj, kterého se ujal Martin Karvaš. Na klávesy hrál Jaroslav Filip a významné bylo i hostování Mariána Vargy.