ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6661 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Miloš Dodo Doležal & Vitacit Revisited Part 2 uzavírá sérii

0 jsk 29.6.2022

Vydáním alba Miloš Dodo Doležal & Vitacit 1986-1991 Revisited Part 2 se uzavírá vydání nahrávek slavné metalové skupiny. Vychází v podobě 2 CD a následovat bude i 2 LP.

Album je druhou částí studiově zpracované tvorby Vitacitu s Milošem Dodo Doležalem a uzavírá tak celou kapitolu této cesty.  Kytarista a producent na něj zařadil známé songy, ale i kusy nikdy nevydaného materiálu z té doby.

„Speciálně songy Bohům vstříc, Skály, Levná lež a Hlas vznikaly v závěrečné fázi před rozchodem. Ze zkušebny se dochovaly celé songy a fragmenty textů, které jsem po letech dokončil,“ vzpomíná Doležal.

Po pětatřiceti letech je tak možné slyšet mnoho znovu nahraných písní, které kolují mezi fanoušky jen v koncertních, nebo demo verzích. Doležal natočil pouze ty skladby, které na koncertech zpíval, nebo k nim má osobní autorský vztah, při zachování soundu z té doby, s minimem střihů. Většinou je vše zahráno a zazpíváno v jednom zátahu kvůli autentičnosti.

„K nově natočeným stopám jsem vytáhl dobové záznamy od fanoušků a zkombinoval je. Přidal jsem i autentické kytarové sólo z roku 1987 také zachycené fanoušky. Touto nahrávkou je myslím celá kapitola této cesty uzavřena. Věřím, že všem příznivcům udělá radost,“ zakončuje svůj komentář k vzniku alba Miloš Dodo Doležal.