ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26558 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Kateřiny Kněžíkové má prestižní nominaci

0 jsk 21.1.2022

S albem Phidylé, které sopranistka Kateřina Kněžíková nahrála s Janáčkovou filharmonií Ostrava a s dirigentem Robertem Jindrou, slaví mezinárodní úspěchy od samého vydání (Gramophone Editor’s Choice). Nyní byla deska vybrána mezi tři alba nominovaná na BBC Music Magazine Award v kategorii Vocal.

BBC Music Magazine Awards jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen v nich o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování veřejnost po celém světě.

Svůj supraphonský sólový debut sopranistka sestavila z písní fin de siecle, „…z písní, které jsou mému srdci a hlasu obzvlášť blízké; všechny jsou z přelomu devatenáctého a dvacátého století, s nádechem impresionismu.“

Na začátku stály Kouzelné noci, jež Martinů komponoval na verše čínské poesie. Objevem pro mnohé budou písně Henriho Duparca. Prostou a zbožnou venkovanku Phidylé, hrdinku jedné z nich, si sólistka vybrala pro název celého alba. Exotika, spojení s přírodou a s vlastní intuicí vyzařuje ze všech písní. Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Robertem Jindrou na nahrávce vytvořila nádherně barevné plátno pro zlatou linku sopránu Kateřiny Kněžíkové.

(foto: Martin Kubica)