ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5366 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Jizvy lásky od Petra Muka vychází nově s mnoha bonusy a poprvé i na vinylu

0 jsk 19.11.2021

Již zesnulý zpěvák Petr Muk vydal v roce 2000 druhé sólové album Jizvy lásky, prodejně nejúspěšnější titul ve své sólové diskografii. Právě vychází jeho reedice, a to v remasterované podobě rozšířená o několik bonusových nahrávek na CD a vůbec poprvé také na LP.

Pro Petra Muka znamenaly Jizvy lásky hity naplněný začátek cesty k hvězdnému postavení. Potvrdily jeho mnohostranný talent, když si tu zazpíval písně jím kompletně složené a zčásti otextované, přidal kytary a spolupráci na aranžování i produkci. Obklopen novými kolegy v čele s klávesistou Michalem Šetkou, s do budoucna potvrzenou úlohou dvou doprovodných zpěvaček. Padesátitisícový prodej byl v onom roce 2000 výjimečný, podpořený jak cover verzí Zrcadlo, tak původními singly/klipy Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ve vlnách a Tančíš sama. Po éře kultovních formací Oceán a Shalom Petr Muk nabídl mainstreamovější, ale stejně originální pokračování hudebního vývoje, vedoucího k mimořádné popularitě, dokazované vyprodanými koncertními turné či Slavíky i cenami TýTý.

Množstvím bonusových nahrávek rozšířené album bylo zvukově remasterováno a doplněno fotografiemi, úryvky textů a ediční poznámkou a poprvé je k dispozici také ve vinylovém formátu.

(foto: Petr Škvrně)

Tagy: ,