ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6107 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Doroty Nvotové se točilo na pás

0 jsk 29.9.2021

Slovenka Dorota Nvotová vydává po třech letech svou šestou studiovou desku Ten. Vznikala v dobách koronaviru. Celý proces začal loni při nahrávání písně Tabák, která byla zpěvaččiným dárkem ke dvacátému výročí odchodu jejího otce Jara Filipa.

„Neměli jsme peníze na nahrávání, ale řekla jsem si, že jednu písničku nějak zvládneme. Přišli jsme do studia, kde jsem předtím nahrávala audioknihu Fulmaya, a velmi jsme si sedli se zvukařem Majem Džubákem. Zavolala jsem Tomáše Svobodu, jestli by písničku neprodukoval. A jak jsme nahrávali, spatřila jsem magnetofonový pás Revox. Říkám si: Bože, kdybychom to tak mohli točit na pás. A oni na to, že můžeme,“ odhaluje Nvotová začátek příběhu svého nového alba.

V té době byla kultura utlumena a získání financí na celé album se zdálo nereálné. Nvotová však přišla s nápadem na platformu „kup si písničku“. Zafungovalo to okamžitě a za dva týdny bylo vyděláno. Dokonce vznikl jakýsi pořadník na další skladby do budoucnosti.

„Dalo nám to obrovskou svobodu. Kvůli pandemii nebyly ani koncerty, takže jsme měli na nahrávání naprostý klid. Komponovala jsem ale za pochodu. Neměli jsme ani jednu zkoušku, vše se tvořilo přímo ve studiu,“ přibližuje Nvotová.