ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5144 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aktuální německá grafika v Goethe-Institutu

0 jsk 25.3.2022

V pražském Goethe-Institutu byla otevřena výstava grafických děl německé výtvarné umělkyně Gabriely Jolowicz. Výtvarnice na své první výstavě v Česku představuje pomíjivé výjevy z všedních dnů, které ovšem ztvárňuje velice tradiční metodou: černobílým dřevořezem.

„Práce Gabriely Jolowicz mají blízko ke grafickým novelám či ke komiksům, a to přesto, že jde o příběhy vyprávěné jedním obrazem a zachycené technikou, která je velice náročná a tradiční, konkrétně dřevořezem,“ říká Monika Loderová z Goethe-Institutu v Praze.

Gabriela Jolowicz absolvovala na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku (Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig). Působí jako ilustrátorka, vystavovala mj. v Drážďanech, Mexiku, Berlíně, New Yorku, či v Turíně. Česká veřejnost se s ní mohla setkat např. na táborském festivalu malých nakladatelů Tabook 2021, kde byla rovněž hostem Goethe-Institutu.

Výstava desítek originálních dřevořezů Gabriely Jolowicz je ve druhém patře Goethe-Institutu zdarma přístupná až do 30. června.