ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11311 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Akcent naposledy v prostorách končící Archy

0 jsk 25.10.2023

Byli školení k boji proti fašistické koloniální diktatuře v socialistických zemích východního bloku jako je Angola, Mosambik nebo Kapverdy. Jaký měl dopad na jejich životy čas strávený na druhé straně železné opony, který trval někdy i několik let? Změnilo to jejich vnímání komunismu?

I na tyto otázky se snaží odpovědět portugalská inscenace Eastern Loves (na snímku) v aktuálním programu třináctého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla Akcent. S letošním mottem: „Buďte sví!“, se uskuteční od 4. listopadu do 12. prosince v pražském Divadle Archa. V osmi výjimečných inscenacích uvede světové i domácí divadelní soubory.

Kromě dvou představení z Portugalska festival letos nabídne například inscenaci hamburského divadla Thalia Doughnuts, japonského režiséra Toshiki Okada. Český program zase uvede například Vykouření brněnského Divadla Husa na provázku v režii Jiřího Havelky nebo Odkaz od souboru Spielraum Kollektiv. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji na webových stránkách Divadla Archa.