ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6751 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Airfare dokončili nahrávání s producentem Smashing Pumpkins

0 Redakce 11.2.2011

Pro nahrávání třetí desky se podařilo pražské rockové kapele Airfare zlanařit producenta Bjorna Thorsruda, který má na svém kontě spolupráci se Smashing Pumpkins, The Dandy Warhols, Zwan nebo Monster Magnet. Po desetidenní nahrávací session se Thorsrud vrátil do Ameriky a odvezl si s sebou materiál, ze kterého ve studiu Billyho Corgana smíchá ambiciózní třetí nahrávku Airfare.

„Bjorn je profesionál,“ libuje si Thomas Lichtag, zpěvák Airfare. „Hned po desetihodinovém letu skrz několik časových pásem chtěl odvézt přímo do studia. Na to, jaký je introvert, to byla nakonec sranda. Často tam byly momenty, kdy jsme si pro záchvaty smíchu museli dát pauzu. Třeba když po povedeném partu utrousil třeba: ’Not bad for a white guy,’ směje se Thomas.

Spolupráci si pochvaloval i samotný Thorsrud. „Měl jsem za to, že jsou to šikovní hudebníci, ale vážně jsem netušil, že jsou až tak dobří,“ říká vážně se tvářící producent, který vzhledem ke své kariéře nemá zapotřebí mazat komukoli med kolem pusy. „Bez problémů by se vyrovnali leckterému profíkovi, se kterými běžně pracuji v L.A. Možná nemají tolik zkušeností, ale rozhodně mají talent,“ dodává.

„Bjornův přístup byl nekompromisní,“ říká Thomas. „Od výběru skladeb po poslední notu. Stejně bude určitě přistupovat i k mixování. Nejtěžší bylo asi sehnat všechno to vybavení, které si ve studiu přál mít. Některé vintage kousky aparátů jsou v Čechách nesehnatelné,“ dodává.  

Výsledkem spolupráce, kterou si obě dvě strany pochvalovaly, bude třetí studiové album Airfare. Na trh poputuje na jaře a kapela už dříve naznačovala, že na něm chystá výraznější zvukový posun.