ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12244 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

AG Flek vydávají první koncertní album

0 Petr Hašek 12.7.2012

Kapela AG Flek, která patří již od začátku 80. let k nejdůležitějším českým folkovým skupinám, vydává v těchto dnech první živé album ve své historii.

Kolekci osmnácti písní natočili muzikanti z původní sestavy, která v roce 1982 vydala bezejmenné debutové album. Tedy ještě před tím, než AG Flekem prošli například Vlasta Redl nebo Radek Pastrňák.

Nové CD nazvané jednoduše Koncert (distribuce Indies) tak přináší nezaměnitelný hlas původní zpěvačky Blanky Táborské a zpívající autorskou dvojici Ivo Viktorin – Karel Markytán, kterou doplňuje původní „flekovský“ basista Josef Šobáň. A stejně jako na všech koncertech od roku 2007 je i tato sestava na novém albu posílená o kytaristu Michaela Vašíčka a bubeníka Davida Velčovského.

Část písní z novinky už mohou někteří posluchači znát z nedávno vydaného DVD AG Fleku, které se natáčelo ve Zlíně-Malenovicích. K nim nově přibyly další skladby ze záznamu brněnského koncertu. Díky tomu lidé na albu uslyší i nikdy nezveřejněné písničky této legendární kapely. Například působivou předělávku Helplessly Hoping od Crosby Stills & Nash s českým textem Karla Markytána.

„V češtině se jmenuje Prázdná místa a je vůbec jedna z prvních, které jsme s AG Flekem ještě v sedmdesátých letech nazkoušeli a hráli. Přestože měla na koncertech vždycky velký úspěch, dosud jsme ji nenatočili, takže je to její premiéra,“ popisuje Viktorin.

Podle něj na albu Koncert nechybí ani hity, jako například Vítr Safián, Carpe diem, či Blázni umírají na dvakrát z prvního alba, které jsou navíc nově zaranžované. „Křehkost a hloubka písním zůstala. Příchodem nových spoluhráčů však písně ještě více ožily a dostalo se jim zralého podání,“ dodává manažer kapely David Němeček.

tz