ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5497 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aftersun je film o lásce a setkání

0 jsk 19.5.2023

Aftersun, britsko-americký film debutující režisérky Charlotte Wells, si získal srdce diváků na festivalech po celém světě, a to především díky své autentičnosti, silným hereckým výkonům a výjimečné režijní vizi.

Díky distribuční společnosti Aerofilms jej nyní od 18. května mohou zhlédnout i diváci v českých kinech.

Působivý a dojemný příběh o lásce, vzpomínkách a lidském poutu sleduje mladého otce se svou dcerou na zdánlivě sluncem zalité letní dolovené, kdesi v tureckém letovisku v devadesátých letech. V hlavní roli září irský herecký objev Paul Mescal, známý českým divákům ze seriálu Normální lidi, jemuž citlivý a mnohovrstevnatý výkon vynesl nominaci na Oscara za Nejlepšího herecký výkon v hlavní roli.

Film nejenže dojímá publikum po celém světě, ale sbírá i skvělé recenze. Deník Guardian o něm mluví jako o „stylisticky odvážném emocionálně pronikavém a nádherně dojemném  příběhu o lásce a ztrátě“, The Empire zas film označuje za „čirý zázrak a závan svěží větru v britské kinematografii“. Pro samotnou režisérku se jedná o hluboce osobní projekt a doufá, že „diváci budou sdílet alespoň část toho, co jsme se snažili vyjádřit, že láska a setkání mohou být něčím opravdu magickým“.

Tagy: ,