ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13001 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Aerofilms uvede pěti cenami ověnčené Až na věky

0 jsk 8.7.2024

Distribuční společnost Aerofilms představuje horkou novinku z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do kin uvede vztahové drama Až na věky, které nadchlo diváky nejen ve Velkém sále Hotelu Thermal.

Celovečerní debut režisérky Lilji Ingolfsdottir získal v Hlavní soutěži osmapadesátého ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech hned pět ocenění. Norský snímek získal tři nestatutární ocenění – Cenu ekumenické poroty, Cenu Europa Cinemas Labelu a Cenu FIPRESCI i Zvláštní cenu poroty. Za svůj výkon si odváží Cenu za ženský herecký výkon i herečka Helga Guren. Emocionálně silné drama, sledující rozpad jednoho vztahu, vyniká precizním režijním zpracování i výjimečným výkonem hlavní ženské představitelky.

„Ihned po premiéře, rekordních ovacích ve stoje a skvělých reakcích ve Velkém sále jsme věděli, že tenhle film chceme uvést v kinech a okamžitě jsme začali jednat s producenty. Jsme nadšeni, že můžeme tenhle neskutečné výstižný a autentický klenot představíme českým divákům. Pětici ocenění pak vnímáme jako perfektní třešničku na dortu,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle. Až na věky se v českých kinech objeví v průběhu druhé poloviny letošního roku.