ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adventní koncerty České televize vstupují do 32. ročníku

0 jsk 24.11.2022

Další čtveřice neziskových organizací si mezi sebe letos rovným dílem rozdělí výtěžek čtyř Adventních koncertů České televize. Pozvání mezi účinkující oblíbených nedělních koncertů letos přijali například Dagmar Pecková, Adam Plachetka, Vojtěch Dyk nebo Tomáš Klus.

Patrony čtyř vybraných neziskových organizací se staly osobnosti zpravodajství a sportu České televize Barbora Kroužková, Lea Surovcová, Daniel Takáč a Stanislav Bartůšek. Moderování se ujme Ester Janečková a Petr Hradil. V jedné z nejstarších charitativních sbírek u nás se mezi 128 organizací podařilo rozdělit již více než čtvrt miliardy korun.

Benefice odstartuje první adventní neděli 27. listopadu koncertem na podporu Denního centra Žirafa v Karlových Varech, poskytující komplexní odbornou pomoc klientům s poruchou autistického spektra v kombinaci se zdravotním a mentálním postižením. Nad prvním sbírkovým večerem, který se bude konat v Břevnovském klášteře, převzal patronát moderátor zpravodajské Čtyřiadvacítky Daniel Takáč.

„Pomáhat je přirozené. Myslím, že naprostá většina lidi na otázku: Pomůžeš mi? neodpoví, že ne. A navíc, pokud jde o děti, kterým osud naházel klacky pod nohy hned od začátku života, je síla, která říká Pomoz! ještě silnější. Takže pokud i díky České televizi můžu aspoň trochu pomoct, třeba právě Dennímu centru Žirafa v Karlových Varech – tak to udělám rád,“ říká moderátor kontinuálního vysílání a Interview ČT24.