ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4758 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adovany se prosazují na mezinárodní scéně, teď se chystají dobýt české publikum

0 jsk 15.5.2024

Pětičlenná česká kapela Adovany kombinující rock, pop, funky a indie, se svou autorskou hudbou a propracovanými videoklipy získává jedno ocenění za druhým. A to jak ve světě, tak i doma.

V New Yorku s videoklipem Ordinary Guy získala první cenu jako kapela roku a v Londýně zabodovala rovnou ve dvou soutěžích i jako vítěz hlavní ceny. S českou verzí tohoto videoklipu vyhrála na Prague Music Video Awards.

V minulosti vystupovala jako předkapela na koncertech Chinaski nebo Kosheen, ale aktuálně je součástí hned několika tuzemských festivalů, pracuje na dalším albu a postupně se i na české hudební scéně dostává na výsluní.

Aktuálně má její nejúspěšnější videoklip anglickou i českou verzi a sbírá ocenění v celém světě. Písničku napsal The Mirek (zakladatel kapely Miroslav Krutina), o produkci se postaral Aleš Zenkl a za scénářem i režií stojí divadelní a seriálový herec Tomáš Krutina. Kameru obstarával Petr Silovský. Hlavní roli ve videoklipu si zahráli zpěvačka Natálie Skotnická a hostující herec Tomáš Dalecký, známý například ze seriálů Metoda Markovič: Hojer, Iveta, Specialisté nebo z filmu Střídavka.

Anglická verze singlu nese název Ordinary Guy a za stejnojmenný klip v Londýně na BIFF (Bright International Film Festival) obdržela kapela ocenění Award Winner, z London Music Video Awards mají doma ocenění Honorable Mention a v New Yorku byla kapela Adovany vybrána z celkové konkurence šesti stovek projektů z celého světa v rámci festivalu NIL Gallery a získala cenu Best Band Award of the Year.

Název české verze je Jako pěna a tato verze videoklipu nedávno vyhrála hlavní cenu na Prague Music Video Awards.

V současné době se kapela dostala do finále soutěže unikátního projektu o možnost zahrát si na největších českých festivalech. O tom, kdo postoupí, rozhodnou hlasující na stánkách Čistého festivalu.

„Pokud se vám líbí naše hudba, budeme rádi, když nás podpoříte a dáte nám svůj hlas. Hlasováním se navíc automaticky zařadíte do slosování o celkem sto šedesát vstupenek na třináct skvělých festivalů. Je to obrovská šance. Hlasování probíhá do konce května,“ promlouvá ke svým fanouškům kapela.

Tagy: