ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6426 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adama Claytona z U2 zachránili spoluhráči a Eric Clapton

0 jsk 29.6.2017

Baskytarista irské kapely U2 Adam Clayton vzdal hold svým dlouholetým spoluhráčům, kteří jej podle jeho vlastních slov zachránili v době, kdy se léčil ze závislosti na alkoholu. „Měl jsem velké štěstí, protože jsem měl tří přátele, kteří věděli, co se se mnou děje,“ prohlásil Clayton na předávání ocenění MusiCares v New Yorku.

„Milovali mě dostatečně na to, aby mě dokázali zachránit, když jsem padal. Myslím, že mě milovali ještě dřív, než jsem se naučil milovat sám sebe,“ řekl o svých kamarádech z kapely.

Zpěvák Bono Vox, kytarista The Edge a bubeník Larry Mullen se podle Claytona chovali v duchu textu jedné z prvních písní U2, I Will Follow. V něm se zpívá: „Pokud odcházíš, tak odejdi, já půjdu za tebou.“ Osobou, která ho však definitivně přesvědčila, aby se vzdal alkoholu, byl kytarista a zpěvák Eric Clapton.

Důvod, proč se z něho stal alkoholik, byl podle něj velmi prostý. „Nemyslel jsem si, že by se dalo fungovat v kapele, a přitom nepít. Je to součást naší kultury,“ řekl baskytarista U2.