ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4681 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Absolutním vítězem Czech Grand Design je Jan Plecháč

0 jsk 5.3.2024

Akademie designu, která je složená z dvaašedesáti osobností z řad českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu, rozhodla o vítězích osmnáctého ročníku cen Czech Grand Design.

Nejprestižnější ocenění pro české autory, designéry a výrobce převzali laureáti v rámci slavnostního večera v neděli 3. března ve Stavovském divadle.

Absolutním vítězem, Grand designérem roku 2023, se stal Jan Plecháč (na snímku jeho práce). Zpečetil tak svou roli uměleckého ředitele tradiční karlovarské sklárny Moser, které se podle odborných porot a většiny členů Akademie designu zhostil s respektem k řemeslu, tradici a se smyslem pro citlivou inovaci a originální design.

Za celoživotní přínos oboru byl do Síně slávy českého designu uveden designér Jiří Jiroutek (1928–2023), který se zapsal do historie českého designu kolekcí nábytku U-450. Ceny byly dále uděleny v osmi kategoriích a vítězové převzali v rámci kreativního galavečera trofeje v podobě „osobního lapače nápadů a snů“ navržené loňskými Grand designéry, studiem Lexová&Smetana.