ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5865 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Absolutním vítězem ankety TýTý je publicista Josef Klíma

0 Richard Winter 29.4.2013

Absolutním vítězem 22. ročníku televizní ankety popularity TýTý 2013 se stal publicista Josef Klíma, který od diváků získal nejvyšší počet hlasů. Klíma při sobotním galavečeru ve vinohradském divadle získal také cenu za osobnost televizní publicistiky za pořad Na vlastní oči, který nedávno obnovil s Jankem Kroupou. Překvapivé víztězství nad loňským absolutním vítězem, zábávným pořadem Partička, si vysvětluje znovuobnoveným zájmem lidí o veřejné dění.

Partička televize Prima obhájila cenu za nejlepší pořad. Vítězství v kategorii seriál roku si znovu odneslo Vyprávěj České televize. Dvacáté zakřivené zrcadlo Kurta Gebauera si v kategorii nejlepší zpěvák převzal Karel Gott, osobností televizní zábavy se stal Karel Šíp, který galavečer moderoval.

Objevem roku se stal herec Martin Kraus, který za svůj úspěch poděkoval účinkování v televizních seriálech. Nejlepší zpěvačkou letos fanoušci zvolili Lucii Vondráčkovou v současné době pobývající v Kanadě. V kategorii osobnost televizního zpravodajství stejně jako loni zvítězila Lucie Borhyová z televize Nova. Nejlepším sportovním moderátorem se znovu stal Vojtěch Bernatský z České televize.

Nejlepšímu hercem byl zvolen Ondřej Brzobohatý, jehož otec Radoslav Brzobohatý loni vstoupil do Dvorany slávy. Vítězkou mezi herečkami se stala Veronika Freimanová díky účinkování v televizním seriálu Vyprávěj.

Do televizní Dvorany slávy byl uveden herec Lubomír Lipský, který sklidil největší aplaus večera. Lipský, který letos dovršil devadesáté narozeniny, patří k hereckým legendám. Členem Městských divadel pražských se stal už v roce 1950 a během třiašedesáti sezon tu ztvárnil 116 rolí. Do povědomí diváků se zapsal počátkem 60. let díky roli dědy Potůčka v televizním seriálu Tři chlapi v chalupě. Později si zahrál v několika populárních filmech, které režíroval jeho bratr Oldřich. Získal řadu cen, včetně dvou prestižních Thálií a Ceny Františka Filipovského za dabing.