ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ABBA vydá po osmnácti letech dosud nezveřejněnou písničku

0 Redakce 31.1.2012

Legendární švédská kapela ABBA chystá k vydání reedici svého posledního řadového alba The Visitors. Na trh se dostane 23. dubna jako pozdní připomínka loni uplynulých třiceti let od vydání původní verze. Podle internetových stránek skupiny na ní bude jako bonus zatím nikdy nevydaná písnička From A Twinkling Star To A Passing Angel. Jako demosnímek byla natočena v roce 1981, v době nahrávání The Visitors. Více se s ní pak už ale nepracovalo.

Jde o vydání první dosud nepublikované nahrávky kvarteta po osmnácti letech. Jako nevydané bonusy byly ale zatím na výběrových deskách jen raritní a koncertní záznamy.

Remasterovaná nahrávka The Visitors se na trhu objeví v podobě speciální edice, jejíž součástí bude jak bonusová část s některými singly, tak DVD s filmovými vzpomínkami. Bude mezi nimi mimo jiné záznam posledního živého vystoupení kapely, které se odbylo v prosinci roku 1982 v televizním pořadu BBC Late Breakfast Show.

ABBA přestala existovat na sklonku roku 1982. Od té doby nikdy nevystoupila. Její členové se nicméně setkali u příležitosti vstupu do Rock and Roll Hall of Fame v roce 2010.

JŠp