ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12011 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

A-FilmTeensFest nabídne filmy vytvořené dětmi a teenagery

0 jsk 12.1.2023

Více než 160 filmů ze 37 zemí světa se představí na třetím ročníku mezinárodní filmové přehlídky A-FilmTeensFest 2023 (AFTF). Poutavé, originální a často i překvapivé snímky vytvořili děti a teenageři ve věku mezi šesti a dvaceti lety, více než třetina z nich je z České republiky.

Festival začne 8. února a jako jediný svého druhu v Česku umožňuje zhlédnout všechny filmy online a zdarma na www.afilmteensfest.com.

Letos poprvé startuje i filmová soutěž Můj domov?! aneb Můj vztah k místu, kde žiji a dospívám. Tu AFTF vyhlašuje spolu pro nejmladší generaci filmařů z Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska. Festival nabízí také projekce ve vybraných kinech, workshopy na téma kyberšikany a fake news, bezplatné filmové dílny spojené s konzultacemi s profesionály i možnost položit mladým tvůrcům svoje dotazy online. Přehlídku zakončí 12. března slavnostní předávání cen.

„Mezi 8. únorem a 12. březnem bude nabídka festivalových filmů na internetu k dispozici ve více než 25 blocích. Z témat si mohou vybrat jak nejmenší diváci třeba z mateřských škol, tak maturanti,“ uvádí ředitelka festivalu Zuzana Dražilová (na snímku).