ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8423 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

4 Tenoři zpívají Vltavu

0 jsk 27.2.2024

V roce 2024, kdy se slaví dvousté výročí narození Bedřicha Smetany, nazpívalo seskupení 4 Tenoři (Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž) v úpravě aranžéra Františka Krtičky část slavné skladby Vltava s textem Jiřího Štaidla.

Nahrávka v doprovodu Českého národního symfonického orchestru vychází u Supraphonu v podobě digitálního singlu ve třech jazycích: česky, německy a anglicky.

Vltavou chtějí 4 Tenoři oslavit rok České hudby. „Je to hudba, která má univerzální poselství a krásu,“ uvedl Jan Kříž, dvojnásobný držitel ceny Thálie a jeden ze 4 Tenorů. Vltava také zazní v rámci koncertu v Carnegie Hall v New Yorku, který se uskuteční 23. května 2024.

„Bude to historická událost, protože se jedná o první české vokální seskupení, které zazpívá v tomto prestižním koncertním domě. Je to pro nás obrovská čest a zodpovědnost. Chceme reprezentovat českou hudbu a kulturu na nejvyšší úrovni,“ dodává manažer 4 Tenorů, producent Janis Sidovský.

4 Tenoři právě jedou velké turné nazvané Vzlétnu jako Fénix, které je na mnoha místech již beznadějně vyprodané, a 4. července je na hradě Karlštejn čeká 250. koncert v jejich bezmála sedmileté hudební kariéře.

(foto: Lenka Hatašová)

Tagy: