ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28080 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

4 Tenoři jsou na turné a vyhlížejí album

0 jsk 4.9.2020

Hudební projekt, který je v české pop-music naprosto mimořádný, to je vokální formace 4 Tenoři, kterou tvoří držitelé tří cen Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista opery pražského Národního divadla. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Jako 4 Tenoři poprvé společně zazpívali před třemi lety na koncertě Pocta muzikálům s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením Marcella Roty. Skladba To je ta chvíle měla ohromný úspěch, dvorní dirigent Andrei Bocelliho je pochválil, a tak se producent Janis Sidovský rozhodl v projektu pokračovat.

Na podzim 2018 kvarteto natočilo k písni Už z hor zní zvon videoklip, který měl brzy přes milion zhlédnutí na sociálních sítích. Druhé video Mně sílu dáš (You Raise Me Up) natočila muzikálová čtveřice v Tunisku a píseň se rychle stala hitem. Na základě nadšených ohlasů začali 4 Tenoři společně vystupovat a vyprodávat sály po celé České republice. Jejich aktuálně probíhající turné To je ta chvíle již čítá na čtyřicet koncertů, včetně oblíbených letních open air.

4 Tenoři potěší své příznivce kolekci písní Karla Svobody, Andrewa Lloyda Webbera nebo Ennia Morriconeho, a navíc ve slavném duetu Krása se jejich podmanivý čtyřhlas propojí s hvězdnou Lucií Bílou.

Vydavatelství Supraphon připravuje na 18. září 2020 jejich eponymní debutové album, které bude obsahovat tucet filmových a muzikálových evergreenů a vyjde na CD i v digitálních formátech.

(zdroj foto: Supraphon)