ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6145 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

3D verzi fantasy Sedmý syn nabízí kino IMAX

0 Richard Winter 6.1.2015

Prvním velkorozpočtovým trikovým filmem roku 2015 bude rozmáchlá fantasy plná magie a příšer Sedmý syn s premiérou 8. ledna. Podobný typ filmů získává na intenzitě a diváckém prožitku v sále velkoformátového kina IMAX, kde Sedmý syn 8. ledna vystřídá v programu Hobita.

Vedle obřího plátna a 3D projekce existuje pro filmové fanoušky další poměrně závažný důvod, proč v případě Sedmého syna zvolit právě kino IMAX. Jenom tady se totiž bude promítat 3D verze v originálním znění opatřená titulky. 3D varianty v ostatních kinech ponesou český dabing.

“Kino IMAX je specifické. Díky tomu, že nabízí filmy v nejlepší dosažitelné kvalitě, ho vyhledávají filmoví nadšenci, kteří chtějí maximální zážitek. A právě ti dávají většinou přednost titulkovým verzím filmů,” říká marketingový manažer kina IMAX Rober Švec. Jedinou dostupnou 3D verzi s titulky nabízelo kino IMAX už třeba v případě třetích Mužů v černém, prvního Hobita nebo prvních Avengers.

Filmovou fantasy Sedmý syn, v níž o naši planetu svádějí boj síly dobra a zla, natočil v americké produkci jeden z předních ruských režisérů současnosti Sergej Bodrov. Hrdinu, který má všechny spasit, v ní vedle populárního držitele Oscara Jeffa Bridgese ztvárnil anglický herec Ben Barnes. Na koprodukci se podílely Británie, Kanada a Čína a vedle obou jmenovaných se na plátně objeví například Julianne Mooreová.

Bridges hraje rytíře Johna Gregoryho, posledního žijícího člena řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Právě on ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Mooreová). Zamiloval se ale do ní a místo smrti pro ni zvolil vězení. Mocná čarodějka se však dostala na svobodu a chce pomstít své pokoření. Proto se rytíř vydává na cestu a hledá hrdinu, který se měl narodit obdařen neuvěřitelnou silou. Nalezne ho v obyčejném farmáři (Ben Barnes).

“Ten příběh je trošku ponurý, trochu ostřejší než klasická bitva mezi dobrem a zlem: všechno není úplně černo-bílé. Druhým důvodem byla šance pracovat se Sergejem Bodrovem,” zdůvodnil Bridges v distribučních materiálech, proč roli přijal. Navíc prý viděl jeho Kavkazského zajatce a Čingischána.

Tagy: , ,