ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

-123 min. překvapivě končí

0 Redakce 22.12.2009

Záhy po vydání nového alba Dream a listopadovém koncertu s filharmoniky se rozhodla ukončit svou činnosti formace -123 min.

Její vůdčí osobnost, zpěvák a kytarista Zdeněk Bína to v tiskovém prohlášení vysvětlil následovně: „Po tolika krásných koncertech s tak výjimečným publikem jsem došel k tomu, že je čas tento příběh Minut uzavřít. Poslední dobou nás potkala řada starostí, k jejichž překonaní je potřeba tolik energie, že bych se i další rok nemohl věnovat hudbě, která ve mě přirozeně žije teď. Proto jsem rád, že za námi zůstává podle mě nejlepší deska Dream a vzpomínka na výjimečný koncert s Pražskou komorní filharmonii, který se konal v listopadu. Zároveň bych chtěl vyjádřit obrovskou úctu všem, se kterými jsem se potkával na našich koncertech, protože jsem díky nim prožil opravdu šťastná léta. Pevně doufám, že i moje další hudební působení bude lidem přinášet radost.

Bína se rozhodl pokračovat dále ve svém akustickém projektu, v němž bude vystupovat společně s basistou Janem Urbancem. Jejich nové album by mělo vyjít již příští podzim.

Skupina -123 min. vznikla v roce 1997 a hned poté přinesla na českou hudební scénu svěžest díky svému neotřelému přístupu k tvorbě. Během kariéry nahrála šest řadových alb, na nich ve své hudbě spojovala prvky jazzu, funku, soulu, rocku, blues a world music. V roce 1999 se stala objevem roku při vyhlašování cen Akademie populární hudby.

JŠp