ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24761 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

100°C: Na sněhu a akusticky

0 Redakce 7.1.2010

Trash-popová šestice přichází s překvapením na začátek nového roku. Skupina s vroucím názvem má za sebou dva roky koncertování s repertoárem z poslední desky Brant Rock, na podzim proto ohlásila speciální novinku; akustický koncert.

Ten se nakonec v původním prosincovém termínu nekonal. Na posledním vystoupení roku, v téměř domácím prostředí západočeských Karlových Varů, Stupně pozvaly na nový termín 13. ledna do Paláce Akropolis.

Večírek v karlovarské  Husovce se nesl v tradičně energickém duchu. Kromě ukázky nových aranží pro akustický koncert taneční finále tepalo v rytmu nekompromisních beatů. Už s albovou novinkou se kapela posunula směrem k temnějším tanečním skladbám. Vývoj během bezmála dvouletého koncertování ještě podtrhuje novou tvář kapely. Akustická podoba repertoáru pak má dle frontmana Jakuba „Joshui“ Johánka překvapit odvážnými úpravami.

Akustický set pro nás byl pozitivní výzvou. Ozvláštnit aranže, písním vtisknout nový rozměr a oprostit se od návyků, které během let v každé písni nastřádáte. Pro mě je to i výzva po stránce zvuku. Chci, aby každá skladba měla svou barvu,“ říká lídr Stupňů Johánek. „Lehce swingové podoby se dostalo skladbě Azataki, rockověji působí poslední singl One Time z desky Brant Rock. Posluchače čeká i nejnovější remix skladby Boring,“ slibuje. Jako host v tento večer vystoupí ryze akustická skupina Goodfellas, která na podzim v Akropoli pokřtila album a zahájila turné. Také Goodfellas pocházejí ze západních Čech, přesto se obě kapely na pódiu potkají poprvé.

Ještě o několik dní  dříve pak můžete spatřit 100°C v domovských Mariánských Lázních. Místní skiareál bude 9. a 10. ledna hostit vrcholné snowboardové závody O2 Evropského poháru v paralelním slalomu. Loňský ročník soutěže přilákal na sjezdovku dvě tisícovky diváků. Vedle koncertu Stupňů bude jedním z hlavních lákadel závodu účast Roka Flandera, majitele titulu světového šampióna v paralelním slalomu z roku 2007. Triky a skoky předvedou freestyloví snowboardisté ve speciální exhibici. Program zpestří vedle vystoupení 100°C také kapely PSH, The Switch, nebo němečtí punk-rockeři Illectronic Rock, které mariánskolázenští přizvali už na zmíněný karlovarský koncert.

JAKUB ANDĚL


 

100°C živě v roce 2010:

09.01.2010 Mariánské Lázně  SNB závody (+ The Switch + Illectronic Rock (DE))

13.01.2010 Praha – AKUSTICKÝ SET Palác Akropolis (+ Goodfellas)

22.01.2010 Opava, TBN

13.02.2010 Klínovec, SNB závody

19.03.2010 České Budějovice, Velbloud  

20.03.2010 Strakonice   Křemelka