ZUŠ Open na Maratonu hudby Brno bude letos pomáhat

V programu desátého ročníku Maratonu hudby Brno, který druhý srpnový týden rozezní brněnské ulice, náměstí, dvorky i nádvoří, nebudou chybět ani nejmladší umělci. Nadační fond Magdaleny Kožené a jeho projekt ZUŠ Open se i v roce 2025 stanou nedílnou součástí festivalu. V jedinečné atmosféře nádvoří Staré radnice se v neděli 10. srpna představí mladí hudebníci a tanečníci ze základních uměleckých škol z různých koutů republiky.
„Máme velkou radost, že se do festivalového programu pravidelně zapojují i mladí hudebníci ze ZUŠ. Jejich vystoupení plná energie, nadšení a talentu si absolutně v ničem nezadají s produkcemi profesionálních muzikantů na ostatních scénách, o čemž svědčí vždy plné a aplaudující hlediště jejich stage,“ říká David Dittrich, ředitel festivalu Maraton hudby Brno.
„Velmi si vážíme partnerské spolupráce s festivalem Maraton hudby Brno, která již několik let představuje pro žáky a pedagogy ZUŠ inspirativní zkušenost, motivaci i důležité uznání jejich úsilí. Letošní nový přesah pomoci dobrému dílu prostřednictvím umění je vítaný krok, jenž je zcela v souladu s hodnotami Nadačního fondu Magdaleny Kožené,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Magdaleny Kožené Irena Pohl Houkalová.
Vstup na program připraveným ZUŠ je tradičně zdarma. Dobrovolné příspěvky, které mohou návštěvníci během programu „ZUŠ Open pomáhá“ věnovat, poputují na podporu Hospicu sv. Alžběty, organizace poskytující kvalitní paliativní péči a podporu pacientům s nevyléčitelnými onemocněními.
jsk



